Jeżeli szukasz zjawiskowej sukienki na zabawę karnawałową, powinnaś rozważyć kupno sukienki z frędzlami. Przede wszystkim, tego rodzaju kreacja jest unikatowa, jedyna w swoim rodzaju, a kobiety wyglądają w niej po prostu fantastycznie. Jednakże jest ona raczej zarezerwowana dla pań o szczupłej sylwetce ciała, ponieważ wirujące w tańcu frędzle mogą dodawać nieco kilogramów.
Oczywiście, frędzle wcale nie muszą w całości zdobić sukienki, choć ten fason zdecydowanie należy do najpopularniejszych. A, co ciekawe chętnie tego rodzaju suknię wybierają tancerki, na co dzień trenujące tańce latynoamerykańskie. Ponadto, frędzle mogą dekorować wyłącznie brzeg sukienki, dekolt czy rękawy. Na uwagę zasługuje fakt, że mogą być one różnej długości, grubości i niejednokrotnie zakończone są koralikami lub kamyczkami. Poza tym, niekiedy są w innej kolorystyce niż sukienka lub są różnobarwne. Jednakże do najpiękniejszych kreacji należy czerwona lub czarna sukienka z frędzlami.

Przede wszystkim, czarna kreacja jest uniwersalna, możemy do niej swobodnie dobierać dodatki w każdym odcieniu, choć nie powinno być ich zbyt dużo, ponieważ frędzle już same w sobie stanowią wyróżniającą się dekorację. Natomiast czerwona kreacja jest bardzo seksowna, w związku z czym kobieta, która ją założy podczas zabawy karnawałowej, na pewno nie przejdzie niezauważona, w szczególności koło przedstawicieli płci męskiej. Trzeba zaznaczyć to, że w ostatnim czasie niezwykle modne są sukienki odcinane pod biustem, Otóż, w tym przypadku góra jest najczęściej satynowa, zaś dół udekorowany frędzlami. Bywa, iż ten fason dodatkowo upiększany jest kokardą z przodu kreacji, czasami kwiatem. Mile widziane są też kreacje asymetryczne, które w tym sezonie są trendy. Nie zapominamy także o luźnych sukienkach na stójce lub na szeleczkach , które swobodnie opadają, nie krępują ruchów, a dodatkowo jeszcze maskują, np. krągłości na brzuszku.

Z pewnością, w przypadku sukienek z frędzlami ważną rolę odgrywają dodatki do stroju, w których stosowaniu powinniśmy zachować umiar. Przede wszystkim, mówimy tu o stylowych pantoflach, które powinny być gładkie, najlepiej bez żadnych ozdobników. Oczywiście, dobrym wyborem będą szpilki lub wieczorowe sandałki na obcasie. Nie zapominamy o torebce, która powinna była niewielkich rozmiarów. Warto tu postawić przykładowo na kopertówkę, na łańcuszku lub trzymaną w ręku. Jeżeli chodzi o biżuterię, to w zasadzie ograniczamy się do kolczyków, ewentualnie bransoletki, ale raczej rezygnujemy już z łańcuszków, kolii czy wisiorków, ponieważ nadmiar dekoracji jest w złym guście.

A, więc czerwona lub czarna sukienka z frędzlami to idealna kreacja na karnawał, ponieważ jest niepowtarzalna, kobieca i fantastycznie ozdobiona, dlatego panie prezentują się w niej oszałamiająco.